Meridiánová masáž

Meridiánová masáž je technika, která vychází z principů tradiční čínské medicíny (TCM). Tato masáž pracuje s energetickými kanály neboli meridiány, skrze které podle TCM proudí životní energie nazývané „qi“ nebo „čchi“. Cílem meridiánové masáže je harmonizovat tok energie v těle a pomoci obnovit rovnováhu mezi fyzickým, emocionálním a mentálním zdravím.

Přínosy

  • Uvolnění napětí a bolesti: Masáž může uvolnit napětí v svalstvu a pomoci zmírnit bolest v různých částech těla.
  • Podpora cirkulace: Stimulace meridiánů může podporovat lepší cirkulaci krve a energie v těle.
  • Zlepšení energetického toku: Pomáhá harmonizovat tok energie v těle, což může mít pozitivní vliv na celkový stav člověka.
  • Relaxace a harmonizace: Pomáhá uvolnit stres a napětí, což vede k celkové relaxaci a harmonizaci těla a mysli.
Energetické dráhy po těle využívané při meridiánové masáži

Postup masáže

Masér či terapeut při meridiánové masáži pracuje s konkrétními body na meridiánech, které jsou spojeny s určitými orgány a funkcemi v těle. Tento druh masáže může zahrnovat tlak, doteky, protahování nebo manipulaci s těmito body a meridiány.

Kdy masáž neprovádím

akutní zranění

Pokud má člověk akutní zranění, jako je zlomenina, dislokace, čerstvá svalová nebo vazivová poranění, APM masáž by měla být dočasně odložena, dokud se zranění nezahojí a nestabilizuje.

infekce nebo horečka

V případě infekce, zánětu nebo zvýšené tělesné teploty by měla být masáž odložena, protože masáž může způsobit další zvýšení teploty nebo šíření infekce.

kardiovaskulární problémy

U pacientů s vážnými srdečními problémy nebo problémy s krevním tlakem by měla být APM masáž prováděna opatrně a pouze po konzultaci s lékařem.

kožní onemocnění

Přítomnost akutní kožní infekce, vyrážky, popálenin nebo jiných kožních onemocnění může být kontraindikací pro masáž v dané oblasti.

riziko krvácení

Pokud existuje riziko vysokého krvácení nebo pacient užívá léky, které ovlivňují srážlivost krve, může masáž zvýšit riziko krvácení a je třeba být opatrný.

těhotenství

U žen v těhotenství by měla být masáž prováděna s opatrností, zejména v oblastech, které mohou ovlivnit reprodukční systém nebo vyvolat potenciální riziko pro plod.

nedávný chirurgický zákrok

V případě nedávného chirurgického zákroku je vhodné počkat na dobu, než se rány zahojí a pacient se uzdraví, než se provádí jakýkoli druh masáže.

ostatní kontraindikace

masáž neprovádím, pokud je nějaká z dalších kontraindikací